niedziela, 7 kwietnia 2019

Mini SAL BB II "Sleep Parade" #1


Bardzo się cieszę że znów mam możliwość sięgnąć po wzór opracowany przez Chagę (Pasje Odnalezione-klik). Haft na granitowym belfaście prezentuje się świetnie!
Pierwsze pięć postaci dziarsko wmaszerowało na płótno :) ... a to dopiero początek - łącznie na obrazku pojawi się dwadzieścioro dwoje dzieci :D Całość korowodu oczywiście prowadzona jest przez Bellę trzymającą króliczka na ręku, już nie mogę się doczekać jej haftowania :)


Fajne są te piżamowe stroje i przytulanki w rękach.. i oczywiście lampiony :) ech każde dziecko marzy przecież żeby zasypiać przy świecy.


Dzięki detalom takim jak supełki (na piżamce chłopca trzymającego się starszej siostry) czy dodatkowym konturom (szlafrok, pompony na kapciach) haft  bardzo zyskuje na jakości. Bardzo lubię takie różnorodne ściegi, które ożywiają haft krzyżykowy.


Urocze są te przyjaciółki trzymające się za ręce, chyba mają jakieś swoje sekrety ;)


Nie byłabym sobą gdybym nie zaczęła haftować parady także w częściach. Powstały więc dodatkowo dwa mniejsze hafty:Mam już pomysł jak je wykorzystać, materiały wstępnie wybrane... czekam tylko na chwilę wolnego czasu aby móc zasiąść do maszyny do szycia :)

do następnego haftu,
brodziszek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz