poniedziałek, 21 stycznia 2019

Belle&Boo 'A Little Love In The Air'


Witajcie po dłuugiej przerwie!

Wiele było zawirowań, które skutecznie odciągnęły mnie od haftu i postawiły istnienie bloga pod znakiem zapytania... ale na szczęście tylko chwilowo i teraz mam nadzieję że wrócę do tworzenia na dobre :)

Niestety nie udało mi się wyhaftować w zeszłym roku w zadeklarowanym terminie wzoru otrzymanego od Chagi... W maju był już prawie gotowy, ale potem tamborek powędrował na dno szuflady :/ Jesienią udało mi się zrobić zdjęcie haftu, zanim znów zaczęłam przy nim pracować:


Brakowało jedynie chmurki i konturów. Kilka wieczorów wystarczyło żeby dokończyć ten piękny obrazek z serii Belle i Boo :)


Wzór opracowała Chaga (blog Pasje Odnalezione) na podstawie ilustracji Mandy Sutcliffe 'A little love in the air'.


Obrazek jest prześliczny, dobrze opracowany, jak każdy wzór autorstwa Chagi :) Ogromnie się cieszę że mogę mieć ten haft u siebie. Dzieci jak ujrzały go po dłuugiej przerwie to zaczęły się spierać czyj będzie. Cóż... mam w domu dwoje miłośników Belle&Boo... hmm... a właściwie troje bo chyba ja nakręcam tą dziecięcą fascynację ;) Marzy mi się aby wyhaftować jeszcze kiedyś typowo chłopięcy haft z tej serii, oprócz pirata (klik), który cieszy oko w pokoju dzieci...I jeszcze jedno ujęcie haftu opracowanego przez Chagę, takie typicum classicum bez zbędnych aranżacji ;) ale doskonale ukazujące subtelność tego wzoru :)


i kilka zbliżeń:Świetnym pomysłem było zaprojektowanie french-knotów na spódniczce Belli :) Efekt jest naprawdę wyjątkowo malowniczy :) Choć przyznam szczerze, że miałam trochę problemów z ich wykonaniem trzema nitkami muliny. Ostatecznie zdecydowałam się na dwa pasma. Ale w sumie jakoś znacząco nie ułatwiło to zadania, było tylko nieco łatwiej przebijać się igłą przez zahaftowany materiał w środku krzyżyka.
Faktem jest że spódniczka wygląda super, mimo koślawości niektórych moich guzełków :D
Belle & Boo 'A Little Love In The Air' - wzór opracowała Chaga 'Pasje Odnalezione' na podstawie ilustracji Mandy Sutcliffe - tkanina Murano Lugana - 32 ct - kolor perłowobeżowy (770), - dwa pasma muliny DMC co dwie nitki osnowy, kontury jednym i dwoma pasmami muliny, półkrzyżyki jednym pasmem muliny - wprowadzone zmiany: kontury postaci -> DMC 3371 - wymiary: ok 15x17 cm

Chaga, bardzo dziękuje za możliwość wyhaftowania tego wzoru i przepraszam za takie wielkie opóźnienie!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaglądających,

do następnego haftu ;) 

brodziszek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz